Auswest Fencing & Wrought Iron

Gold Medal Awards winners

October 12, 2014 By: Penny Category: Club Noticeboard, Trophy winners

Name

Club

AWARD

Clark Keltie

Perth Soccer Club

Denis McInerney Ford Gold Medal

Mitchell Castrilli

Armadale

NPL WA The West Australian Goal of the Season

Teeboy Kamara

Inglewood United

Dylan Tombides Young Player of the Year

Adam Carlino

Perth SC

NPL WA U18 Golden Boot

Adam Carlino

Perth SC

NPL WA U18 Player of the Year

Robert Petkov

Stirling Lions

NPL WA U20 Golden Boot

Stefan Valentini

Balcatta

NPL WA U20 Player of the Year

Andy Banks

ECU Joondalup

NPL WA First Team Goalkeeper of the Year

David Micevski

Stirling Lions

NPL WA First Team Golden Boot

Chris Coyne

Bayswater City

NPL First Team Coach of the Year

Kyle King

Morley-Windmills

All Flags State League Division One Golden Boot

Kyle King

Morley-Windmills

All Flags State League Division One Player of the Year

John O’Reilly

Shamrock Rovers

All Flags State League Division One Coach of the Year

Adam Buckley

Joondalup United

All Flags State League Division Two Golden Boot

Adam Buckley

Joondalup United

All Flags State League Division Two Player of the Year

Daniel Smith

Joondalup United

All Flags State League Division Two Coach of the Year

Francisco Jorquera

Fremantle Croatia

MySolar Sunday League Premier Division Player of the Year

Gavin Knight

Gwelup Croatia

MySolar Sunday League Premier Division Player of the Year

Gavin Knight

Gwelup Croatia

MySolar Sunday League Premier Division Golden Boot

Ante Ramic

Fremantle Croatia

MySolar Sunday League Premier Division Goalkeeper of the Year

Alex Carter

North Perth United

MySolar Sunday League Premier Division Coach of the Year

Gabby Dal Busco

NTC Girls

BankWest Women’s State League Premier Division Goalkeeper of the Year

Brooke Johnston

Queens Park

BankWest Women’s State League Premier Division Player of the Year

Brooke Johnston

Queens Park

BankWest Women’s State League Premier Division Golden Boot

Tim Hodgson

Northern Redbacks

BankWest Women’s State League Premier Division Coach of the Year

Jessica Hunter

Leeming Strikers

BankWest Women’s State League Division One Player of the Year

Rebecca Bennett

Quinns

BankWest Women’s State League Division One Golden Boot Winner

David Scragg

Quinns

BankWest Women’s State League Division One Coach of the Year

Christopher Cairns

Disabilities in Football – Player Achievement Award (David Cantoni Medal)

Anna Caratozzolo

Bayswater City

Football West Volunteer of the Year

Brad Forbes

Subiaco AFC

David Schrandt Administrator of the Year

Adam Fielding

Referee

Bankwest Golden Whistle

Josh Mannella

Referee

Bankwest Assistant Referee of the Year

Arvin Shanmuganathan

Referee

Bankwest Referee Encouragement Award

footballwest.com.au

All other womens leagues are being recognised Sunday October 26.