Auswest Fencing & Wrought Iron

Archive for the ‘Trophy winners’

WA Football Awards (the Gold Medal Dinner)

October 15, 2015 By: Penny Category: Trophy winners

McInerney Ford Gold Medal presented at Crown

Thursday, October 15, 2015

The PlayStation 4 National Premier Leagues WA’s best player will claim the McInerney Ford Gold Medal and a Ford Fiesta car at the WA Football Awards on Saturday night.


Football West News

After a season of spectacular goals, super saves and dramatic finishes, votes will be counted and the winner revealed at Crown Perth’s Grand Ballroom.

Denis McInerney, who is a long-time supporter of the game, has provided the richest prize in Australian soccer for the eighth successive year.

The nine carat gold medal and Ford Fiesta car are valued over $18,000, providing the winner with both deserved recognition and lucrative reward for their season’s efforts.

McInerney has remained committed to supporting community sport and was delighted to be playing his part in rewarding WA soccer’s best player.

“I’ve been involved in WA soccer for many years now, not just as a sponsor and supporter but also as a past board member,” McInerney said.

“During that time, the WA Football Awards have evolved into such a big part of the soccer calendar and I’m delighted that McInerney Ford has been able to play a significant role during that journey.

“I’m sure whoever is presented the keys to the new Ford Fiesta on Saturday night will be a deserving winner.”

Clark Keltie (2014), Gavin Knight (2013), Jack Clisby (2012), Steve Burton (2011), Marc Anthony (2010), David Micevski (2009) and Antonio Naglieri (2008) are previous winners of a McInerney Ford car.

More than 30 awards will be presented on the night, including to the best players in the All Flags State League Division One and Division Two, Consolidated Energy Premier Division and Bankwest Women’s State League Premier Division and culminating in the announcement of the McInerney Ford Gold Medal winner.

Check out the new Fiesta and a range of Ford cars at www.mford.com.au

footballwest.com.au

(buy more fords from Denis and the chances of the women being presented with a new ford will grow considerably I hear)

BIENNIAL MASTERS GAMES ON THE GOLD COAST A SUCCESS

November 11, 2014 By: Penny Category: Masters News, Trophy winners, World Football

Western Spirit bring home silver at the Masters Games. The WA team continues a successful pattern of medal tallies following in the footsteps of Womens Masters Teams such as Perth Strikers, WA Manrays and the South West Stingers over the last 20 years.

Thanks to Football West and ProTech Distributors for their support of Masters football: the teams tour costs were kept right down (along with fundraising stress levels).

The Pan Pacific Masters Games is the largest Biennial Games in the World, attracting 14,500 participants.

The WA Western Spirit women’s 40+ team is

#7 Michelle Colebrook (East Fremantle) aka Cutback Colebrook

#11 Kerry Henry (Subiaco)

#12 Claire Lyons (Cockburn)

#5 Tina Glasson (Mandurah)

#14 Kelly Jarden (Bassendean)

#8 Dorte MacGillivray (Hammersley)

#19 Danelle Nicolle (Kalgoorlie)

#10 Karen Denny (Cockburn)

#1 Suzy Blake (East Fremantle)

#2 Vari Wheater (Leeming)

#13 Rachel Pepper (Subiaco)

#23 Deb Clinton (Mandurah) aka Kiwi

Team Mascot Rose Maree Hoath

#9 Penny TannerHoath (Melville)

Manager Sylvia Jenkins (taking the photo)

Photo bombed by the kiwis

Sylvia Jenkins Team Manager and Super Sub Player

Silver medallists 40+ age group

The soccer competition hosted over 1000 players at the Nerang Soccer Club, which plays in the local Brisbane State League. The club has five pitches, multi change facilities, bar and restaurant areas and hosts other sport clubs in season. The home made food was superb and ground conditions were flat, well grassed and more than decent to play on. The tournament organisers provided hot showers, shade, crowd stands, sports trainers, masseurs and physiotherapists. Everything a visiting team could want.

Teams flew in from all around the world. In the women’s 40+ group were Tasmanian, Australian, New Zealand and Island teams.

The Western Spirit WA team finished top of the table undefeated, conceding only one goal from a free kick.

Of the 14,500 competitors at the Gold Coast there was 1 WA soccer team, Western Spirit, across all of the mens and womens groups and a sprinkling of WA individuals playing in Eastern States based teams (remember Albert Nascimento!?).  Across all groups were former Australian, State League and NSL and W League players, making the competitions entertaining, mobile and strong.

The Grand Final saw PAVS and the match up of former Australian Universities Captain Kaye Yardin (PAVS Captain) facing up against former Australian Universities Vice Captain Penny Tanner (Western Spirit Captain).

With Western Spirit defeating PAVS 2-0 in the lead up round, PAVS reorganised themselves and crowded out the fast attacking Spirit team. Spirit were relentless in their attacking pursuits, as they were in every game of the tournament, but the PAVS were relentless in their defensive organisation. With 2 opportunities and two goals, the PAVS were finding enough gaps to put the Spirit on alert. On the back foot by half time, Spirit were unable to crack PAVS well positioned keeper with long range shots from power houses Lyons and Jarden.

Full time saw both teams exhausted in the heat and humidity, with nothing more to give at 2-1. Til next time PAVS!

Tune in to 107.9fm for an entire Masters Games wrap, Saturday between 10-12 noon on The World Football Programme.

Results- all wins to Western Spirit (except the Final)
14-0
7-0
3-1
2-0

2-0
2-2

1-0

Grand Final Western Spirit 1 PAVS 2

Statistics:

Women 40+ Div 1
P
W
D
L
F
A
Pts
Western Spirit
7
6
1
0
31
3
19
PAVS
7
6
0
1
19
2
18
Super Girls
7
5
1
1
26
5
16
Murtwildas
7
3
1
3
14
9
10
Tasmanian Strikers
7
3
0
4
9
15
9
FTA
7
2
1
4
4
21
7
Bronzed Aussies
7
1
0
6
8
16
3
Twisted Sisters
7
0
0
7
3
43
0

Women 40+ Div 1
— All Clubs —
Sun 2nd Nov 2014 – Sat 8th Nov 2014
Game Date Game Time
Home Team
Away Team
Score
Field
Sun 2nd Nov 14 12:30
Western Spirit
v
Twisted Sisters
14-0
NRG3
16:00
Super Girls
v
Murtwildas
3-2
NRG4
18:00
Bronzed Aussies
v
Tasmanian Strikers
1-2
NRG5
18:20
PAVS
v
FTA
4-0
NRG4
Mon 3rd Nov 14 11:20
Tasmanian Strikers
v
Super Girls
0-5
NRG1
12:30
FTA
v
Western Spirit
0-7
NRG3
14:50
Super Girls
v
PAVS
0-1
NRG3
15:30
Twisted Sisters
v
FTA
1-2
NRG5
17:10
Western Spirit
v
Tasmanian Strikers
3-1
NRG1
17:50
PAVS
v
Bronzed Aussies
3-0
NRG4
18:20
Murtwildas
v
Twisted Sisters
8-0
NRG1
20:40
Bronzed Aussies
v
Murtwildas
1-2
NRG2
Tue 4th Nov 14 09:00
Twisted Sisters
v
Bronzed Aussies
1-5
NRG5
10:10
Murtwildas
v
Western Spirit
0-2
NRG1
10:10
FTA
v
Super Girls
0-7
NRG2
10:10
PAVS
v
Tasmanian Strikers
4-0
NRG5
Wed 5th Nov 14 10:30
Tasmanian Strikers
v
FTA
1-0
NRG4
14:30
Western Spirit
v
Bronzed Aussies
2-0
NRG1
15:10
Super Girls
v
Twisted Sisters
5-0
NRG5
19:10
PAVS
v
Murtwildas
3-1
NRG2
Thu 6th Nov 14 11:40
Twisted Sisters
v
Tasmanian Strikers
1-5
NRG3
12:50
Western Spirit
v
PAVS
1-0
NRG4
14:00
Bronzed Aussies
v
Super Girls
0-4
NRG3
17:30
Murtwildas
v
FTA
0-0
NRG5
Fri 7th Nov 14 11:00
Twisted Sisters
v
PAVS
0-4
NRG1
11:40
Super Girls
v
Western Spirit
2-2
NRG3
18:00
FTA
v
Bronzed Aussies
2-1
NRG1
19:50
Tasmanian Strikers
v
Murtwildas
0-1
NRG4

Trophy Presentation Day on October 26

October 16, 2014 By: Penny Category: Club Noticeboard, Trophy winners

Thursday, October 16, 2014

Football West will recognise the achievements of teams and players in the Sunday, Metropolitan, Masters and Women’s Leagues, as well as the National Premier Leagues WA U18 and U20 competitions, at a Trophy Presentation Day on Sunday, October 26.


The League winners from more than 40 divisions will be presented with their trophies and medals in a festival atmosphere at the WA Museum grounds.

Winners of the Fairest and Best Awards from the Sunday Leagues and Women’s State Leagues will also be recognised as part of the celebrations in Northbridge.

What: Trophy Presentation Day
When: Sunday, October 26
Where: WA Museum grounds, Cultural Centre Garden, Northbridge.
Time: 11am to 3pm

Below is a full list of awards that will be presented/recognized on the 26 October:

Team awards:

NPL WA Under 20s League Winners

NPL WA Under 20s Champions

NPL WA Under 18s League Winners

NPL WA Under 18s Champions

Division Two Under 18’s

Division One Under 18’s

State League Under 18s Cup

Division Two Reserves

Division One Reserves

State League Reserves Cup

Women’s State League Division One Reserves

Women’s State League Premier Division Reserves

Division Six

Division Five

Division Four

Division Three

Division Two

Division One

Metropolitan South Division Four

Metropolitan South Division Three

Metropolitan South Division Two

Metropolitan South Division One

Metropolitan North Division Five

Metropolitan North Division Four

Metropolitan North Division Three

Metropolitan North Division Two

Metropolitan North Division One

Metropolitan Division One

Metropolitan Premier

Metropolitan Cup

Masters Over 45s

Masters South Division Three

Masters South Division Two

Masters South Division One

Masters North Division Three

Masters North Division Two

Masters North Division One

Masters Division One

Masters Premier Division

Masters Cup

Division Five Reserves

Division Five

Division Four Reserves

Division Four

Division Three Reserves

Division Three

Division Two Reserves

Division Two

Division One Reserves

Division One

Premier Reserves

Sunday League Reserves Cup

Individual Awards:

All Flags State League

Golden Boot – Division Two Under 18’s

Player of the Year – Division Two Under 18’s

Golden Boot – Division One Under 18’s

Player of the Year – Division One Under 18’s

Division Two Reserves Golden Boot

Division One Reserves Golden Boot

Bankwest Women’s State  League

Golden Boot – Division One Reserves

Player of the Year – Division One Reserves

Golden Boot – Premier Reserves

Player of the Year – Premier Reserves

Bankwest Women’s Metropolitan League

Golden Boot – Division Six

Golden Boot – Division Five

Golden Boot – Division Four

Golden Boot – Division Three

Golden Boot – Division Two

Golden Boot – Division One

MySolar Metropolitan League

Golden Boot – South Division Four

Golden Boot – South Division Three

Golden Boot – South Division Two

Golden Boot – South Division One

Golden Boot – North Division Five

Golden Boot – North Division Four

Golden Boot – North Division Three

Golden Boot – North Division Two

Golden Boot – North Division One

Golden Boot – Division One

Golden Boot – Premier Division

MySolar Masters League

Golden Boot – Golden Oldies

Golden Boot – South Division Three

Golden Boot – South Division Two

Golden Boot – South Division One

Golden Boot – North Division Three

Golden Boot – North Division Two

Golden Boot – North Division One

Golden Boot – Division One

Golden Boot – Premier Division

MySolar Sunday League

Golden Boot – Division Five Reserves

Player of the Year – Division Five Reserves

Golden Boot – Division Five

Player of the Year – Division Five

Golden Boot – Division Four Reserves

Player of the Year – Division Four Reserves

Golden Boot – Division Four

Player of the Year – Division Four

Golden Boot – Division Three Reserves

Player of the Year – Division Three Reserves

Golden Boot – Division Three

Player of the Year – Division Three

Golden Boot – Division Two Reserves

Player of the Year – Division Two Reserves

Golden Boot – Division Two

Player of the Year – Division Two

Golden Boot – Division One Reserves

Player of the Year – Division One Reserves

Golden Boot – Division One

Player of the Year – Division One

Golden Boot – Premier Reserves

Player of the Year – Premier Reserves

footballwest.com.au

Gold Medal Awards winners

October 12, 2014 By: Penny Category: Club Noticeboard, Trophy winners

Name

Club

AWARD

Clark Keltie

Perth Soccer Club

Denis McInerney Ford Gold Medal

Mitchell Castrilli

Armadale

NPL WA The West Australian Goal of the Season

Teeboy Kamara

Inglewood United

Dylan Tombides Young Player of the Year

Adam Carlino

Perth SC

NPL WA U18 Golden Boot

Adam Carlino

Perth SC

NPL WA U18 Player of the Year

Robert Petkov

Stirling Lions

NPL WA U20 Golden Boot

Stefan Valentini

Balcatta

NPL WA U20 Player of the Year

Andy Banks

ECU Joondalup

NPL WA First Team Goalkeeper of the Year

David Micevski

Stirling Lions

NPL WA First Team Golden Boot

Chris Coyne

Bayswater City

NPL First Team Coach of the Year

Kyle King

Morley-Windmills

All Flags State League Division One Golden Boot

Kyle King

Morley-Windmills

All Flags State League Division One Player of the Year

John O’Reilly

Shamrock Rovers

All Flags State League Division One Coach of the Year

Adam Buckley

Joondalup United

All Flags State League Division Two Golden Boot

Adam Buckley

Joondalup United

All Flags State League Division Two Player of the Year

Daniel Smith

Joondalup United

All Flags State League Division Two Coach of the Year

Francisco Jorquera

Fremantle Croatia

MySolar Sunday League Premier Division Player of the Year

Gavin Knight

Gwelup Croatia

MySolar Sunday League Premier Division Player of the Year

Gavin Knight

Gwelup Croatia

MySolar Sunday League Premier Division Golden Boot

Ante Ramic

Fremantle Croatia

MySolar Sunday League Premier Division Goalkeeper of the Year

Alex Carter

North Perth United

MySolar Sunday League Premier Division Coach of the Year

Gabby Dal Busco

NTC Girls

BankWest Women’s State League Premier Division Goalkeeper of the Year

Brooke Johnston

Queens Park

BankWest Women’s State League Premier Division Player of the Year

Brooke Johnston

Queens Park

BankWest Women’s State League Premier Division Golden Boot

Tim Hodgson

Northern Redbacks

BankWest Women’s State League Premier Division Coach of the Year

Jessica Hunter

Leeming Strikers

BankWest Women’s State League Division One Player of the Year

Rebecca Bennett

Quinns

BankWest Women’s State League Division One Golden Boot Winner

David Scragg

Quinns

BankWest Women’s State League Division One Coach of the Year

Christopher Cairns

Disabilities in Football – Player Achievement Award (David Cantoni Medal)

Anna Caratozzolo

Bayswater City

Football West Volunteer of the Year

Brad Forbes

Subiaco AFC

David Schrandt Administrator of the Year

Adam Fielding

Referee

Bankwest Golden Whistle

Josh Mannella

Referee

Bankwest Assistant Referee of the Year

Arvin Shanmuganathan

Referee

Bankwest Referee Encouragement Award

footballwest.com.au

All other womens leagues are being recognised Sunday October 26.

Gold Medal Awards being presented in 2014

October 10, 2014 By: Penny Category: Club Noticeboard, Trophy winners

AWARDS
Bankwest Referee Encouragement Award
Bankwest Assistant Referee of the Year
Bankwest Golden Whistle Award
Bankwest Women’s State League Division One winners
Bankwest Women’s State League Division One Golden Boot
Bankwest Women’s State League Division One Coach of the Year
Bankwest Women’s State League Division One Player of the Year
Acknowledge Women’s Premier Division Night Series
Bankwest Women’s State Premier League winners
Women’s Cup winners
Bankwest Women’s State Premier League Golden Boot
Bankwest Women’s State Premier League Goalkeeper of the Year
Bankwest Women’s State Premier League Coach of the Year
Bankwest Women’s State Premier League Gold Medal
David Schrandt Administrator of the Year
Volunteer of the Year
Disabilities in Football Player Achievement Award
MySolar Sunday Premier League winners
Sunday Cup winners
MySolar Sunday Premier League Golden Boot
MySolar Sunday Premier League Goalkeeper of the Year
MySolar Sunday Premier League Coach of the Year
MySolar Sunday Premier League Gold Medal
All Flags State League Division Two winners
All Flags State League Division Two Golden Boot
All Flags State League Division Two Coach of the Year
All Flags State League Division Two Player of the Year
All Flags State League Division One winners
All Flags State League Division One Golden Boot
All Flags State League Division One Coach of the Year
All Flags State League Division One Player of the Year
NPL WA League winners
Cool Ridge Cup winners
NPL WA Finals Series winners
NPL WA Golden Boot
NPL WA Goalkeeper of the Year
Ron Tindall Coach of the Year
Dylan Tombides Youth Player of the Year
The West Australian Goal of the Season
The West Australian Player of the Season
McInerney Ford Gold Medal winner

Northern Redbacks win cup final

September 08, 2014 By: Penny Category: Competitions, Trophy winners

Northern Redbacks celebrate their cup win.

Northern Redbacks collected their sixth Women’s State League Cup after beating Melville City 2 -0 at Princess Road Reserve on Sunday.


Report by Aisling Lawless, footballwest.com.au

Redbacks, who are current Bankwest Women’s State League leaders by a point, cruised to victory courtesy of goals from Ellis Glanfield and Nicola Williams, who also won the Sandra Brentnall medal for best player.

Redbacks coach Tim Hodgson applauded the challenge Melville set but felt his side dominated play in the second half and the pressure paid off.

“Once we got that first goal we relaxed a bit and started playing the football that we are capable of,” he said.

Hodgson said their focus was now on the league as they have to play two tough games in three days.

“If we play to our ability we can be a great side and come out on top. But if we have lapses we can easily be punished, as we nearly saw today.”

A defensive error gave Melville an early opportunity to score six minutes in but Laura Waltman’s shot flew past the left post.

They came close again four minutes later following a great corner from Penelope Llayton but they couldn’t capitalise on a goalkeeper fumble.

Redbacks quickly countered and Larissa Walsh’s shot from the right narrowly skimmed the crossbar.

They had some glimpses of great unity and Renee Leota nearly headed the ball into the goal in the 37th minute but a brilliant save from Evie Gooch kept the scores even until halftime.

Two minutes after the break Raphaella Waltmans almost broke the deadlock with a free shot on goal but the desperate Redbacks defence managed to scramble the ball out.

The began to dominate possession and in the 54th minute Glanfield’s spectacular overhead scissor kick from Larissa Roach’s cross put them ahead.

This lit Redbacks fire and five minutes later they doubled their score. Williams’ prime position in front of goal paid off after a corner kick and she slid the ball past Gooch.

But Melville kept up the hunt and in the 68th minute Lyons guided a powerful header into the box but Kathryn Riley headed over.

A last ditch effort from Melville five minutes from time saw Waltman’s great long range shot parried by Kathleen Waycott but the Redbacks defence knocked the ball to safety.

This is Melville’s second year in the top flight and coach Tony Carvajal said the young players really took the challenge to the Redbacks.

“It was a pretty tight tussle and I’ve got so much respect for the opposition, they are a fantastic footballing side,” he said.

“We have a lot of young girls in our side who are learning to play and Redbacks cutting edge in front of goal made a difference.

“But we never gave up and I can’t be more proud of what they’ve done this year – we are only going to get better.

Northern Redbacks 2 (Ellis GLANFIELD 55’, Larissa WILLIAMS 60’)
Melville City 0
Sunday 7th September, 2014
Princess Road Reserve, Balga
Attendence: 100
Kick Off: 3pm
Referee: Mark Williams
Assistant Referees: Ian Fisher, Ian Bendish

Northern Redbacks: 1. Kathleen WAYCOTT, 2. Emily DUNN, 3. Larissa WALSH, 4. Nicola WILLIAMS, 5. Amy KNIGHTS, 6. Rita MANKOWSKA, 7. Lauren RILEY, 8. Hope SHEPHERD, 9. Melanie DOEGLAS, 10. Rebecca DAVIES, 11. Glanfield ELLIS, 12. Haylee RICHARDS, 14. Renee LEOTA, 15. Chloe ALAGA, 16. Georgia HARRIS, 17. GEORGIA BRITTAN.

Melville City: 1. Evie GOOCH, 9. Jenny HOMES, 6. Carolyn HOMES, 20. Issy BRIDGER, 27. Siobhan CONGMORE, 2. Kelsey LYONS, 28. Penelope LLAYTON, 15. Laura WALTMAN, 36. Emma YLIAS, 10. Steph SIMMONDS, 13. Evie MARCHETTI, 38. Taylor MAGUIRE, 4. Sarah ELFORD, 32. Caroline BRADY, 11. Raphaella WALTMANS, 14. Kathryn RILEY.

DeVanna and Kerr Cap off stellar seasons with FFA awards

November 14, 2013 By: Penny Category: Trophy winners, WA on the world stage

Lisa De Vanna in action during her Glory days. Photo: Getty Images

De Vanna and Kerr claim top prizes

Thursday, November 14, 2013

Perth-born striker Lisa De Vanna has been named Female Footballer of the Year at the fifth annual Australian Football Awards held at the Sydney Convention Centre last night.


And in more good news for WA football, Sam Kerr was named Professional Footballers Australia women’s player of the year after starring for Grand Final winners Sydney last season.

De Vanna, who had two spells in the Westfield W-League for Perth Glory but currently plays for Melbourne Victory, has become a key figure in Australia’s national women’s team since making her debut in 2004.

She had a stellar season in the United States recently where she played for Sky Blue FC, scoring a memorable bicycle kick against Boston Breakers which became a YouTube sensation.

That global attention was given a boost this week when the stunning strike was nominated as a contender for FIFA’s goal of the year.

It is one of only 10 goals selected by FIFA with a public vote to determine the winner, which will be announced at the FIFA Ballon d’Or on January 13 next year.

But it was De Vanna’s all-round on-field contribution this year, which earned her the top individual prize in Australian women’s football.

Socceroos and Crystal Palace midfielder Mile Jedinak was named Male Football of the Year, while

Newcastle Jets midfielder Josh Brillante took out Male U20 Footballer of the Year and the Female U20 Footballer of the Year went to Westfield Matilda Stephanie Catley for the second year in a row.

footballwest.com.au

Subiaco United Football Club women’s awards 2013

October 21, 2013 By: Penny Category: Trophy winners

Congrats to the Subiaco award winners from the state league girls:

Best and Fairest: Kristen Hillyard (firsts), Jamie Webb (reserves);

Players’ Player: Jenny Conlon (firsts), Jamie Webb (reserves);

Coach’s Award: Natasha Ratcliffe (firsts), Lanae Erickson (reserves).


Also, a couple of the state girls took out club-wide awards:

Best Clubperson: Jen Normanton;

Best Newcomer (women): Holly Rourke and

Best Youth (women): Kate Bentley.

Melville City Premier State League Club Awards 2013

October 21, 2013 By: Penny Category: Trophy winners


MVP Evie Gooch
Players Player Evie Gooch
Donna Griffiths Player of the Year Evie Gooch (inaugural perpetual trophy)

Coach’s Award Taylah Griffiths

Most Consistent Emma Ylias

Most improved: Evie Marchetti, Steph Simmons and Issy Bridger

Reserves:

MVP Annie Johnson

Players Player Annie Johnson

Coach’s Award Penny Tanner

Most Consistent Carolyn Homes

Most Improved Caroline Brady

South West Women’s Football Awards

October 16, 2013 By: Penny Category: Trophy winners

Premier Division Winners

Player of the Year – Hayley Castrilli – Hay Park

R/Up Player of the Year – Deb Farrell – Dynamos

Youth Player of the Year – Kim Cleggett – Dynamos

Players Player of the Year – Michelle Wood – Hay Park

Golden Boot – Hayley Castrilli – Hay Park

Golden Glove – Michelle Wood Hay Park

Hay Park and Dynamos dominated the awards

Reserves Division

Player of the Year – Angela Atherton – Hay Park

R/Up Player of the Year – Candace Winder – Dunsborough

Players Player of the Year – Jo Scheuter – Dunsborough

Golden Boot – Angela Atherton – Hay Park

Golden Glove – Sharon Warrilow – Dynamos

Championship Division

Player of the Year – Kirsten Thompson – Collie

R/Up Player of the Year – Sarah Dalton – Blackwood

Players Player of the Year – Kirsten Thompson – Collie

Golden Boot – Shahni Lovett – Blackwood

Golden Glove – Sue Engle – Blackwood

Thanks to Deb Farrell for the information and congratulations to Deb on her award and fantastic tour with the West Australian Manray Masters team to the World Games Italy this year.